fbpx

najczęściej zadawane pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, na czym polega trening EMS? Zastanawiasz się w jaki sposób przygotować się do treningu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Sprawdź, czy udało Ci się znaleźć odpowiedź! Jeśli nie, napisz do nas, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości

Trening EMS – pytania i odpowiedzi

Na czym polega trening EMS?

EMS to rewolucyjna metoda treningu, która polega na jednoczesnej stymulacji aż 6 partii mięśni. Impuls elektryczny pochodzi z elektrody znajdującej się w kombinezonie, który zakładany jest podczas ćwiczeń. Dzięki systemowi Miha Bodytec na którym pracujemy, podczas treningu mamy stale pod kontrolą pracę mięśni ćwiczącego. Warto dodać, że trening EMS odbywa się indywidualnie pod okiem wykwalifikowanego trenera EMS, który wspiera poprawność wykonywanych ćwiczeń oraz dba o odpowiedni poziom elektrostymulacji.

Jak przygotować się do treningu?

Musisz zabrać ze sobą dobry nastrój i energię, a o resztę zadbają nasi trenerzy. Aby zapewnić sobie wystarczającą ilość energii zjedz pełnowartościowy posiłek 1,5 godziny przed treningiem. Na treningu wprowadzającym dostaniesz od nas specjalny strój do trenowania (koszulka i leginsy), ręcznik oraz wodę. Trening wykonujemy w skarpetkach, więc nie potrzebujesz obuwia na zmianę. Po treningu możesz skorzystać z prysznica. Nie musisz też martwić się o swoje rzeczy – możesz bezpiecznie zostawić je w zamykanej szatni na czas treningu.

Czy muszę mieć specjalistyczny sprzęt i obuwie?

Nie! W naszym Studio wypożyczamy bieliznę treningową (koszulka, spodenki, skarpetki), która jest po każdym treningu prana i dezynfekowana. Jeśli jednak decydujesz się na karnet i chcesz mieć swoją bieliznę na wyłączność możesz kupić ją u nas w Studio. Trening wykonuje się w antypoślizgowych skarpetach, więc o buty również nie musisz się martwić.

Ile kalorii spalę podczas jednego treningu?

Bardzo dużo! Podczas jednej sesji treningowej, która trwa zaledwie 20 minut możesz spalić nawet 1200 kcal. Trening EMS dodatkowo poprawia Twój metabolizm, dzięki czemu spalasz kalorie nawet gdy już zakończysz trening!

Jak często trzeba trenować?

Aby uzyskać optymalne efekty, wystarczy jedna sesja w tygodniu. Trening EMS to ogromny wysiłek dla organizmu, dlatego rekomendujemy, aby częstotliwość ćwiczeń nie była większa niż 1 sesja na 6 dni. Organizm powinien mieć czas na regenerację. Jeśli jednak jesteś aktywny i stale trenujesz to nie musisz rezygnować z pozostałych sportów.

Czy EMS jest bezpieczny dla zdrowia?

Według oficjalnych badań EMS nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. To dlatego, że mięśnie i tak stale współpracują z pomocą naturalnych impulsów elektrycznych. Impulsy elektryczne niskiej częstotliwości wykorzystywane w treningu EMS nie szkodzą również sercu. Oczywiście jak każdy trening, należy wykonywać go pod okiem doświadczonego trenera.

Czy istnieją przeciwwskazania do treningu?

Oczywiście, tak jak w przypadku każdego sportu. Największe przeciwskazania do treningu EMS dotyczą osób z częściami elektrycznymi w ciele (np. rozrusznik) oraz z nowotworami. Nie zaleca się również trenować podczas ciąży, gorączki, nadciśnienia czy w trakcie chorób skórnych. W naszym Studio przed pierwszym treningiem otrzymujesz kompletną listę przeciwwskazań.

Czy trening EMS jest bezpieczny dla stawów i kręgosłupa?

Podczas treningu personalnego EMS nie używamy zewnętrznych obciążeń, a co za tym idzie – obciążenie stawów jest znikome. Trening przeznaczonych jest również dla osób zmagającymi się z bólami kręgosłupa. Elektrostymulacja pobudza i wzmacnia mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa, wzmacniając tym samym nasze plecy.

Czy można trenować EMS w ciąży?

Nie. Ciąża jest przeciwwskazaniem do podjęcia treningu – nadmierny wysiłek jest niewskazany zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla malucha. Zapraszamy Cię do nas do porodzie i połogu – wtedy będziemy mogli wspierać Cię w budowaniu sprawności jednocześnie oszczędzając Twój cenny czas.

Czy karmienie piersią jest przeciwwskazaniem?

Nie. Trener może prowadzić trening wyłączając elektrostymulację klatki piersiowej. Ćwiczenia nie mają wpływu na laktację, jednak Twój komfort podczas ćwiczeń jest najważniejszy.

Czy można trenować podczas miesiączki?

Tak. Ze względu na to, że bieliznę treningową najlepiej zakładać na nagie ciało, w przypadku miesiączki rekomendujemy użycie tamponu podczas treningu. Dodatkowo, jeśli poinformujesz trenera o tym, że Twoja miesiączka jest bolesna zaproponujemy Ci trening relaksacyjny, który pomoże Ci zniwelować bóle menstruacyjne.

Czy trening EMS jest bolesny?

Nie. Trening jest intensywny i angażuje jednocześnie wiele grup mięśniowych do pracy, ale nie powoduje dyskomfortu. Intensywność treningu jest dostosowana do danej osoby, tak aby był on bezpieczny.

Nie mam kondycji, ani umiejętności sportowych. Czy mogę spróbować EMS?

Oczywiście. W naszym Studio trenujesz 1:1 z trenerem EMS. Dzięki kameralnej atmosferze nie musisz obawiać się krytycznych spojrzeń, czy oceniania przez bardziej wysportowanych klubowiczów. Nasi trenerzy przeprowadzą Cię przez wszystkie ćwiczenia i skorygują Twoją postawę. Jeśli chodzi o przygotowanie kondycyjne również nie musisz się martwić. Trener dobierze odpowiedni dla Ciebie program i odpowiednio dostosuje poziom elektrostymulacji.