fbpx

Jak wrócić do treningów po chorobie?

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Ta pora roku to nie tylko deszcz i chłodniejsze powietrze, ale także — o czym także należy pamiętać — spore wyzwania, jeśli troszczysz się o stan swojego zdrowia. W okresie jesienno zimowym ryzyko spadku odporności organizmu oraz zachorowania (przeziębienie, grypa, angina itp.) znacząco wzrasta. Nawet jeżeli zadbasz o swój układ immunologiczny, możesz nie uchronić się przed zachorowaniem. Co należy zrobić, by móc — oprócz powrotu do pełni zdrowia (co oczywiście jest najważniejsze w przypadku chorych osób) — móc szybko rozpocząć pierwszy trening?
Czytaj dalej

Jakie są najskuteczniejsze sposoby na redukcję stresu?

Stres towarzyszy nam we wszystkich etapach życia. Stanowi on naturalną reakcję organizmu na sytuacje nowe czy też dla nas problematyczne. Istnieje wiele czynników, które powodują napięcie, niestety na wiele z nich nie mamy wpływu. Przewlekłe uczucie niepokoju może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Na całe szczęście, istnieją pewne skuteczne metody redukcji stresu.
Czytaj dalej

Nowalijki na talerzu – jakie warzywa i owoce wybrać, aby poprawić swoją wydolność?

Wraz z nadejściem wiosny pojawiają się nowalijki, których popularność wynika z potrzeby spożywania większej ilości świeżych warzyw po zimowych miesiącach. Sezonowe warzywa i owoce są świetnym sposobem na poprawę wydolności organizmu. Sięgając po nie, przygotujesz smaczne, aromatyczne i kolorowe dania, które dostarczą Twojemu organizmowi wielu cennych składników pokarmowych.
Czytaj dalej

Maj to najlepszy czas na to, aby zacząć żyć aktywnie i zadbać o swoją kondycję!

Jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch, a Maj jest znakomitą porą na wprowadzenie do swojego życia regularnej aktywności fizycznej. Chłodne i ponure dni, z pewnością osłabiły Twój organizm i wpędziły w stan złego samopoczucia. Wiosna jest porą, w której przyroda budzi się do życia, a my zyskujemy coraz więcej energii do działania! Aby zadbać o swój stan zdrowia i poprawić wydolność organizmu najlepiej ćwiczyć na świeżym powietrzu.
Czytaj dalej

Jakie korzyści daje umiarkowany wysiłek fizyczny?

Nie od dziś wiadomo, że umiarkowana i regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Osoby uprawiające sport rzadziej chorują, mają lepszy nastrój i są pełne wigoru. Co ciekawe, umiarkowana aktywność fizyczna jest o wiele lepsza dla naszego ciała od intensywnych treningów. Wybierając rodzaj ćwiczeń, pamiętaj, aby były one dopasowane do Twojej kondycji i ogólnego stanu zdrowia. Światowa organizacja zdrowia podkreśla znaczący wpływ aktywności fizycznej. Nie potrzebujesz drogiego sprzętu, żeby zacząć ćwiczyć. Są różne formy aktywności fizycznej, o czym piszemy poniżej. Sprawdź więc jakie korzyści daje umiarkowany wysiłek fizyczny!
Czytaj dalej

Przesilenie wiosenne – jak sobie z nim poradzić?

Przesileniem wiosennym nazywamy szereg zmian zachodzących w środowisku. W czasie przejściowym między zimą a wiosną dochodzi do gwałtownego wzrostu temperatury. Zmieniamy czas, dzień się wydłuża a poziom alergizujących pyłków wzrasta. Dynamiczna przemiana warunków atmosferycznych wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Jesteśmy często zmęczeni fizycznie i psychicznie zimowym chłodem. Zaadoptowanie się do nowego otoczenia może Ci zająć trochę czasu. Jak skutecznie poradzić sobie z tym zjawiskiem? Są na to sprawdzone sposoby! Zacznij od prostych rzeczy, pij dodatkowe litry wody, uzupełniaj witaminę d. Pomyśl też o aktywności fizycznej. My zachęcamy, by wypróbować EMS. Pierwszy trening w naszym studio zawsze jest darmowy. Jednak sposobów na przesilenie jest o wiele więcej. Przesilenie wiosenne - jak sobie z nim poradzić? Przeczytaj o tym!
Czytaj dalej

Profilaktyka zdrowych pleców

Kręgosłup pełni niezwykle istotną funkcję w ludzkim ciele. To właśnie dzięki niemu wykonujemy codzienne czynności- chodzimy, wstajemy, siedzimy, ćwiczymy. Odpowiada on za utrzymanie wyprostowanej postawy i równowagi. Ponadto amortyzuje wstrząsy i ochrania narządy wewnętrzne oraz rdzeń kręgowy. W dzisiejszych czasach ból kręgosłupa jest powszechną dolegliwością. Prowadzić do niej mogą takie czynniki jak: siedzący tryb życia, otyłość, brak ruchu, zła dieta czy stres. Wysokie obcasy, garbienie się czy spanie na nieodpowiednio dobranym materacu również mają wpływ na ból pleców. Na całe szczęście, istnieją pewne sposoby na zdrowy kręgosłup. Profilaktyka zdrowych pleców jest ogromnie ważna, szczególnie jeśli pracujesz w pozycji siedzącej. Nie tylko aktywność fizyczna wpływa na ich wzmocnienie. Z tego artykułu dowiesz się czym jest regeneracja kręgosłupa i czy warto na spacer chodzić codziennie.
Czytaj dalej

Jak dbać o zdrowe nawyki na co dzień?

Zdrowe nawyki to podstawa dla Twojego dobrego nastroju i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń jest długotrwałym procesem. W końcu niektóre z nich towarzyszą Ci od wielu lat. Pamiętaj, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Lepsza jakość życia jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Jak dbać o zdrowe nawyki na co dzień? Poznaj te najważniejsze z nich.
Czytaj dalej

Dlaczego Twoja waga stoi w miejscu pomimo diety i ćwiczeń? 

Każdego dnia starasz się dokładnie liczyć każdą kalorię. Dbasz o regularne treningi, a pomimo tego Twoja waga ani drgnie? Czy przyczyna takiego stanu leży po Twojej stronie, a może jednak wynika z czegoś zupełnie innego? Proces odchudzania budzi wiele pytań i wątpliwości. Składa się na niego nie tylko odpowiednio dobrana dieta i aktywność fizyczna. Na spadek wagi wpływa też wiele innych czynników. Dlaczego Twoja waga stoi w miejscu pomimo diety i ćwiczeń? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Czytaj dalej

Cool down, czyli wyciszenie po treningu

Cool down jest ostatnią częścią każdego treningu, niestety przez wielu niedocenianą. Odpowiednie zakończenie ćwiczeń wpływa korzystnie na Twoje samopoczucie, jak i zdrowie. Etap ten polega na ochłonięciu i wyciszeniu organizmu, a jego głównym celem jest uregulowanie oddechów i obniżenie tętna. Cool down, czyli wyciszenie po treningu ułatwia organizmowi regenerację. Stopniowe spowolnienie tętna jest wskazane po każdym wysiłku fizycznym! Wciąż niewiele osób po skończeniu ćwiczeń sięga po ten zdrowy nawyk. A szkoda! Cool down pozwala naturalnie uspokoić stan intensywnego wysiłku.
Czytaj dalej

Jak powinien wyglądać bezpieczny trening dla seniora?

Aktywność fizyczna odgrywa ważną rolę zwłaszcza wśród seniorów. Zaniedbywanie tej kwestii może skutkować rozwojem wielu dolegliwości. To znacznie obniża jakość życia. Codzienna dawka ruchu to absolutna podstawa. Nie tylko dla zachowania zdrowia, ale także dobrego samopoczucia. Regularna aktywność fizyczna seniorów wzmacnia ciało i uśmierza ból. Ponadto jest w stanie skorygować postawę. Osoby starsze chętnie korzystają z takich aktywności jak: jazda na rowerze, nordic walking czy pływanie. Pozytywny wpływ na ich stan zdrowia i kondycję fizyczną wykazuje także trening EMS. Jak powinien wyglądać bezpieczny trening dla seniora?
Czytaj dalej

Co zrobić, żeby nie stracić motywacji do treningu? 

Bez względu na to, czy waszym celem jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów, czy też zwiększenie muskulatury - motywacja do ćwiczeń będzie konieczna. Pierwsze zderzenie z rzeczywistością nastąpić może już na samym początku treningów. Praca nad swoim ciałem to długa droga. Rezultaty zaś nie będą na pewno widoczne od razu. Jeżeli chcecie być postrzegani jako zwycięzcy, ważne jest, abyście byli cierpliwi i mocno zdeterminowani. Co zrobić, żeby nie stracić motywacji do treningu?
Czytaj dalej

Jak poprawić kondycję skóry i zniwelować cellulit?  

Cellulit jest powszechnym zjawiskiem dotykającym aż 90% kobiet na całym świecie. Wbrew pozorom zmagają się z nim nie tylko osoby z nadwagą czy też w średnim wieku. Cellulitem zamartwiają się także młode i szczupłe panie. Czynnikami sprzyjającymi odkładaniu się tkanki tłuszczowej są między innymi: brak aktywności fizycznej i niezdrowa dieta. Warto jednak pamiętać, że to nie wszystkie przyczyny powstawania cellulitu. Jak poprawić kondycję skóry i zniwelować cellulit? Sprawdźmy!
Czytaj dalej