fbpx

Co jeść przed treningiem EMS?

Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne w codziennym życiu. To, co jesz ma wpływ na Twoje samopoczucie oraz ogólną kondycję fizyczną. By trening EMS był dla Ciebie jak najbardziej korzystny, musisz zadbać o odpowiedni posiłek przed treningiem EMS i po nim. Co najlepiej zjeść przed i po treningu EMS?

Co jeść przed treningiem EMS?

Zapamiętaj, że przed wykonaniem treningu EMS trzeba zadbać o odpowiednie odżywianie. Głodzenie się nie jest dobrą opcją, nawet gdy chcesz zrzucić zbędne kilogramy. Podczas każdego treningu – także EMS – spalasz kalorie, przez co tracisz energię. Musisz je uzupełnić, by organizm mógł podołać treningowi. W trakcie ćwiczeń fizycznych spalasz węglowodany pod postacią glukozy, a także glikogen. Dlatego właśnie nie możesz zapomnieć o odpowiednim posiłku przedtreningowym.

Posiłek przedtreningowy – co powinien zawierać?

Wiesz już, że musisz zjeść posiłek przed treningiem. Ale co wybrać? Najważniejsze, by posiłek nie obciążał żołądka, bo będzie to powodować dyskomfort podczas treningu. Unikaj więc ciężkostrawnych, tłustych potraw. Postaw na posiłek pożywny i lekki zarazem.

Możesz zjeść owsiankę z bananem lub kanapki. Ważne, by chleb był pełnoziarnisty. Dodaj do nich źródło białka – wysokiej jakości wędlinę. Innym pomysłem będzie makaron z pszenicy twardej durum z warzywami, serem feta oraz tuńczykiem.

Posiłek przedtreningowy musi być pełen składników odżywczych. Węglowodany proste nie są dobrym wyborem. O wiele lepszym są węglowodany złożone, które zapewniają energię na długi czas. Dzięki wysokiemu poziomowi energii będziesz mógł skupić się na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń podczas treningu. Składniki posiłku powinny być bogate w błonnik, witaminy i minerały, a także o niskim indeksie glikemicznym. Zapewnij sobie także odpowiednią ilość białka! To dzięki niemu białka mięśniowe syntezują się szybciej, a ty widzisz efekty treningu.

Co jeść po treningu EMS?

Posiłek spożywany po wysiłku fizycznym jest kluczowy. Dzięki niemu odbudujesz zużyte zapasy energii, a Twoje mięśnie będą mogły się szybciej zregenerować. Posiłki potreningowe powinny zawierać duże ilości białka oraz węglowodanów, dzięki którym Twój organizm uzupełni glikogen. Posiłki o wysokim indeksie glikemicznym nie są wskazane! Także kwasy tłuszczowe powinny zostać ograniczone na rzecz białka.

Posiłek potreningowy – co powinien zawierać?

Posiłek potreningowy możesz przygotować jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń. Dzięki temu będziesz mógł zjeść od razu po powrocie do domu. Głównym źródłem energii są węglowodany, więc nie może ich zabraknąć. Podstawowy składnik budujący mięśnie to białko. Jeśli nie zadbasz o odpowiednią jego ilość – odczujesz nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Nawet jeśli jesz mniej kalorii, niż wynika z Twojego zapotrzebowania, musisz zadbać o posiłki spożywane po ćwiczeniach. Nie możesz ich pomijać.

Co zjeść po treningu? Dobrym wyborem będą naleśniki z nadzieniem twarogowym (jogurt naturalny wymieszaj z białym serem, by był bardziej kremowy). Możesz zjeść także chude mięso i ryż z warzywami lub kanapki z pieczywem żytnim i wędliną. Fajnym pomysłem jest także ryż lub kasza z pieczoną rybą lub pieczoną wołowiną. Dobrym dodatkiem do posiłków potreningowych jest odżywka białkowa. Warto uzupełnić posiłek o warzywa lub orzechy.

Kiedy jeść po i przed treningiem?

Kiedy zjeść przed treningiem EMS? Najlepiej to zrobić ok. 2 godziny przed planowanymi ćwiczeniami. Dzięki temu pożywienie będzie już strawione, a Ty nie będziesz czuć się ciężko.

W przypadku posiłku potreningowego sprawa ma się inaczej. Wykonując ćwiczenia zużywasz mnóstwo energii, która jest Ci niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego też nie możesz zapomnieć o prawidłowym odżywianiu przy regularnych treningach. Warto posiłek zjeść do godziny po zakończeniu ćwiczeń, ponieważ mięśnie regenerują się najlepiej przez pierwsze 2 godziny po aktywności fizycznej.

Głównym zadaniem posiłku potreningowego jest zapewnienie białka niezbędnego do regeneracji i budowy mięśni. Twój organizm musi także uzupełnić glikogen, który został zużyty podczas sesji treningowej.

Jeśli zjadłeś dużą porcję przed ćwiczeniami – postaw teraz na mniejszą i lżejszą. W przypadku intensywnego treningu, lepiej spożyć sycący posiłek bogaty w wartości odżywcze. Po wykonaniu treningu wieczorem, nie rezygnuj z jedzenia ze względu na późną porę. Jeśli nie uzupełnisz makro i mikroelementów, oczekiwane efekty przyjdą o wiele później.

Zbilansowana dieta redukcyjna nie opiera się na rezygnacji z posiłków. Trening będzie bardziej skuteczny, jeśli zapewnisz o odpowiednie odżywianie. Jedzenie jest szczególnie ważne dla procesów regeneracyjnych oraz dobrego samopoczucia i motywacji.

Przekąski przed i po treningu EMS

Podczas jedzenia popołudniu i wieczorem, zrezygnuj z dużych posiłków. Mniejsza ilość kalorii zapewni Ci ujemny bilans energetyczny. Wieczorem możesz zjeść małą przekąskę, która składa się w głównej mierze z węglowodanów. W innych przypadkach, gdy przekąska zastępuje posiłek, należy zapewnić odpowiednią ilość białka jako dodatek. Dobrze, aby była lekkostrawna.

Czy należy stosować białko przed lub po treningu EMS?

Uzupełnienie białka przed i po treningu EMS jest niezwykle ważne. Białko jest podstawowym budulcem mięśni. Jeśli o nie zadbasz o jego odpowiednią ilość, możesz odczuć nieprzyjemne konsekwencje w postaci dolegliwości bólowych.

Białko w diecie stanowi mięso, ryby, a także nabiał czy jaja. Jeśli Twoje zapotrzebowanie na białko jest większe, możesz skorzystać z dodatku odżywek białkowych. Sprawią one, że Twój posiłek będzie bogatszy i pełnowartościowy.

Trening na czczo – czy warto?

Trening EMS jest zdecydowanie odradzany na czczo. Jest to bardzo wymagająca forma ćwiczeń. Jeśli nie zjesz przed nimi odpowiedniego posiłku, możesz zasłabnąć w trakcie treningu lub zaraz po nim. Tego zdecydowanie nie chcesz! Zadbaj więc o pożywny posiłek na dwie godziny przed treningiem.

Dieta a efektywność treningu EMS

Odpowiednio zbilansowana dieta zapewni lepsze efekty treningu EMS. Dbając o odpowiednie składniki w posiłkach, będziesz mógł osiągnąć wymarzoną sylwetkę znacznie szybciej. Jedzenie daje energię niezbędną podczas ćwiczeń i w czasie regeneracji. Dobrze skomponowana dieta stanowi uzupełnienie treningu. Dodatkowo poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.