fbpx

Czy krótki trening może przynieść efekty?

Trenowanie z wykorzystaniem technologii EMS trwa każdorazowo dokładnie (do) 20 minut i pozwala spalić nawet 1200 kalorii podczas jednej sesji. Liczba spalonych kalorii jest oczywiście uzależniona od intensywności ćwiczeń i stopnia zaawansowania osoby trenującej. Mimo wszystko jest to rodzaj aktywności, który pozwala spalić największą ilość w kalorii w tak krótkim czasie. Dlatego właśnie jest to najlepsza forma aktywności fizycznej dla osób, które narzekają na małą ilość wolnego czasu. Przykładowo, aby spalić 500 kalorii podczas biegania, trzeba by przebiec 7-8 km, co osobie średniozaawansowanej zajmie około 40 minut. Żaden inny sposób ćwiczeń nie pozwoli nam spalić tyle kalorii, co EMS. Dzięki tej nowoczesnej technologii nie musimy długo ćwiczyć, a trenowanie nie jest monotonne. Istotne, aby plan treningowy był odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb i nie był modyfikowany przez przynajmniej 10 sesji. Trener zadba o odpowiednią jakość Twoich ćwiczeń prowadząc Cię i wspierając.

Jak często powinno się ćwiczyć?

Niezależnie od tego, jak długo trenujesz sesja treningowa trwa 20 minut. Pamiętajmy, że EMS pobudza 6 partii mięśniowych jednocześnie. Wobec tego nie musimy osobnego treningu poświęcać na mięśnie brzucha, a kolejnego na klatkę piersiową. W dni wolne od EMS możemy postawić na lekki trening cardio lub poćwiczyć daną partię mięśniową. Jeżeli przykładowo problematyczny jest dla mnie dół ciała, robię przysiady.

Jak często powinno się ćwiczyć?

Czy krótki trening EMS może przynieść efekty?

Ile powinien trwać trening odchudzający?

Elektrostymulacja może przynieść pożądane efekty. Jest to aktywność fizyczna, która polega na pobudzania ciała za pomocą impulsów elektrycznych. Dochodzi do skurczów mięśni i pobudzane są nawet mięśnie głębokie. Używa się do tego specjalnego kombinezonu, w którym to osoba ćwicząca wykonuje proste ćwiczenia. To właśnie ten specjalistyczny strój sprawia, że zwiększa się efektywność. Spalanie tkanki tłuszczowej jest o wiele bardziej efektywne, a redukcja cellulitu zostaje przyśpieszona.

Ponadto, EMS wspomaga budowanie masy mięśniowej. Mniejsza intensywność może być stosowana jako forma fizjoterapii. Osłabione mięśnie szybciej wracają do optymalnej formy dzięki elektrostymulacji, która to ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Pacjent może poprawić sprawność w znacznie krótszym czasie niż podczas klasycznej fizjoterapii. Są to bardzo skuteczne ćwiczenia wzmacniające. 20 minut aktywności potrafi zdziałać cuda, ponieważ EMS aktywuje najwięcej mięśni. Codzienny trening nie jest jednak konieczny.

Czy krótki trening EMS może przynieść efekty?

Czy można ćwiczyć codziennie?

Codzienne korzystanie z elektrostymulacji jest niewskazane. Zaleca się minimum 5 dni przerwy, są znane przypadki, że zawodowi sportowcy (kadra narodowa) stosują mniejszą przerwę między treningami. Jeśli potrzebujemy wykonywać codziennie jakieś ćwiczenia, to możemy postawić na inną formą aktywności, na przykład bieganie. Od zawsze wiadomo, że wysiłek fizyczny poprawia samopoczucie. EMS pomaga w pobudzeniu wydzielania serotoniny i dopaminy, które odpowiadają za odczuwanie radości.

Co ma wpływ na pojawienie się efektów ćwiczeń?

Efektem wykorzystywania elektrostymulacji jest szybsze spalanie tłuszczu. Początkowo jeden 20 minutowy wysiłek zastępuje jeden klasyczny dwugodzinny trening na siłowni, ale z czasem możemy przejść na wyższą intensywność i wtedy jeden trening EMS może zastąpić kilka treningów tradycyjnych.

Trenowanie z wykorzystaniem technologii EMS będzie bardzo korzystne dla osób, które narzekają na przykład na bóle pleców. Tradycyjne ćwiczenia niejednokrotnie pogłębiają nasze problemy z plecami, ponieważ wykonujemy je w sposób nieprawidłowy.

Nie zapominaj o diecie!

Rozpoczynając przygodę z treningami EMS nie zapominajmy o prawidłowej diecie. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji przyśpieszają przemianę materii i pobudzają całe ciało do pracy, ale nie zastąpią nam zdrowej diety. Warto aktywność fizyczną połączyć ze zdrowym odżywianiem. Kilka minut ćwiczeń nie zastąpi nam dostarczania odpowiednich składników do organizmu. Osoby początkujące w szczególności powinny skupić się na całkowitej zmianie trybu życia, w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Dzięki takiemu podejściu z pewnością uda się pozbyć zbędnych kilogramów, bez codziennych treningów cardio.

Zalety krótkiego treningu

Najczęściej wymienianymi przez użytkowników zaletami są krótki czas ćwiczeń i bardzo szybkie efekty. Trening EMS jest w stanie pobudzić około 150 razy więcej skurczów mięśniowych niż trening w formie tradycyjnej. Ponadto, możemy spalić nawet 1200 kalorii, dzięki czemu szybciej stracimy zbędne kilogramy i zredukujemy tkankę tłuszczową.

Ponadto, trening EMS mogą wykonywać nawet osoby, które nie są zbyt wysportowane. Trener zaleci nam wtedy plan treningowy dla początkujących (np. fitness) i będzie monitorował nasze postępy i to, jak sobie radzimy. Trening EMS nie powoduje kontuzji. Ryzyko jest minimalne, jeśli postawimy na rodzaj treningu EMS. Pamiętajmy o działalności leczniczej prowadzonej w formie EMS. Ma ona ogromny wpływ na powrót do zdrowia fizycznego.

Błędy popełniane przez początkujących

Niektóre osoby często zaczynają od zbyt dużej intensywności ćwiczeń i przemęczają swój organizm. Aby schudnąć należy zachować regularność. Jakakolwiek forma przetrenowania prowadzi do zmęczenia i sprawia, że odechciewa nam się trenować. Ponadto, źle dopasowanym treningiem łatwo zniechęcić się do wysiłku. Pamiętaj o tym, że aby spalić tłuszcz potrzeba trochę czasu. Nie od razu zmniejszymy masę ciała. W przypadku osoby, która wcześniej nie trenowała zbyt intensywnie, zalecana jest ostrożność i odpowiedni odpoczynek.

Trening EMS jako krótka forma treningu

Jest to trening polegający na wprawianiu mięśni w ruch, dzięki elektrostymulacji. Osoba ćwicząca jest podłączana do specjalnego stroju, który jest wyposażonego w elektrody, które to odpowiadają za wysyłanie impulsów do ciała. Zaczynamy oczywiście od rozgrzewki. Impulsy elektryczne dostarczane przez specjalną kamizelkę i opaski powodują drgania, dzięki czemu pracujemy o wiele intensywniej niż podczas zwykłego treningu. Prądy stymulują mięśnie i trening EMS jest efektywniejszy od siłowni. Stymulacji poddawane jest całe nasze ciało, co ciężko uzyskać podczas klasycznego treningu.

Czy krótki trening EMS może przynieść efekty?