fbpx

Jak mieć płaski brzuch z treningiem EMS?

Trening EMS (inaczej "elektrostymulacja mięśni") to jeden z najlepszych sposobów na płaski brzuch. Jest to technika wykorzystująca energię elektryczną do napinania mięśni. Skurcz pobudza je do wzmocnienia, co pomaga zwiększyć metabolizm, dzięki czemu organizm spala więcej kalorii w ciągu dnia. Pomoże w krótszym czasie zbudować mięśnie, co prowadzi do bardziej wysportowanego ciała, a co za tym idzie, płaskiego brzucha. Nie powinieneś zapominać, że oprócz mięśni, tkanka tłuszczowa na brzuchu jest również potrzebna. Ma ona wiele potrzebnych funkcji (na przykład chroni narządy przed urazami). Na szczupłą sylwetkę i umięśniony brzuch jest potrzebny jest ujemny bilans kaloryczny oraz aktywność fizyczna (ćwiczenia wzmacniające, trening cardio, trening EMS). Sama elektrostymulacja mięśni brzucha nie wystarczy, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę. Przykładowo, aby spalić 500 kalorii podczas biegania, trzeba by przebiec 7-8 km, co osobie średniozaawansowanej zajmie około 40 minut. Żaden inny sposób ćwiczeń nie pozwoli nam spalić tyle kalorii, co EMS. Dzięki tej nowoczesnej technologii nie musimy długo ćwiczyć, a trenowanie nie jest monotonne. Istotne, aby plan treningowy był odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb i nie był modyfikowany przez przynajmniej 10 sesji. Trener zadba o odpowiednią jakość Twoich ćwiczeń prowadząc Cię i wspierając.

Jakie funkcje pełnią mięśnie brzucha?

Mięśnie brzucha dzielą się na boczne i przednie: prosty, skośny, skośny wewnętrzny, piramidowy i mięsień poprzeczny brzucha, oraz tylne: czworoboczny lędźwi i międzypoprzeczne boczne lędźwi. Ćwiczenia brzucha nie tylko wzmacniają główne grupy mięśni, ale także poprawiają postawę i równowagę.

Jak często powinno się ćwiczyć?

Płaski brzuch – jak go uzyskać?

Aby uzyskać pożądane ciało, musisz wyznaczyć cele, zdefiniować plan, a następnie wykonać. Działa to niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, zwiększyć masę mięśniową, poprawić swoją kondycję czy mieć płaski brzuch. Istnieje wiele różnych metod ćwiczeń, które pomogą Ci zrzucić tłuszcz z brzucha. Niektóre z nich są bardziej skuteczne niż inne, ale najskuteczniejszą metodą na utratę tłuszczu z brzucha jest połączenie różnych ćwiczeń i diety.

Dieta na płaski brzuch

Najlepszym sposobem na osiągnięcie płaskiego brzucha jest połączenie diety i ćwiczeń. Twoja dieta powinna składać się z chudego białka, produktów pełnoziarnistych oraz dużej ilości owoców i warzyw. Im więcej spożywasz błonnika, tym mniej prawdopodobne jest, że nadmiar tłuszczu będzie gromadził się w okolicy brzucha. Włączając do diety produkty bogate w błonnik, możesz szybciej schudnąć i zapobiec napadom głodu między posiłkami.

Czy picie wody na wpływ na mięśnie brzucha?

Woda pitna jest nieodzowną częścią każdej rutyny fitness, a także jest ważna dla Twojego zdrowia. Woda pomaga utrzymać nawodnienie organizmu, reguluje temperaturę ciała, zapobiega zaparciom i pomaga w trawieniu. Pomaga również wypłukiwać produkty przemiany materii z organizmu, w tym toksyny i tłuszcz. Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha, picie wody może pomóc.

5 ćwiczeń na płaski brzuch

Płaski brzuch to jeden z celów wielu ludzi, zwłaszcza kobiet. Przy wykonywaniu ćwiczeń zawsze pamiętaj o poprawnej technice. Aby uniknąć kontuzji i nie zrobić sobie krzywdy, należy popracować nad ich prawidłowym wykonywaniem. Pamiętaj, że samo wykonywanie ćwiczeń na wybraną partię ciała nie spowoduje schudnięcia tylko z tej partii. Poniższe ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie brzucha:

  1. Martwy ciąg — jest bardzo dobry dla brzucha. Działa na wszystkie mięśnie twojego ciała, szczególnie ma mięsień prosty brzucha, na mięśnie w plecach, pośladkach i ścięgnach podkolanowych. Jeśli chcesz szybko uzyskać płaski brzuch i zrzucić tkankę tłuszczową, jest to ćwiczenie, które musisz uwzględnić w swoim rutynowym treningu.
  2. Deska — ćwiczenia 'plank’ to kolejny świetny sposób na trening brzucha, jednocześnie wzmacniając mięśnie tułowia.
  3. Brzuszki — to najbardziej podstawowe ćwiczenie angażujące mięśnie brzucha. Wariantów tego ćwiczenia jest wiele. Aby to ćwiczenie było bardziej wymagające, spróbuj użyć ciężarków lub trzymać hantle za głową.
  4. Nożyce poziome — kolejne świetne ćwiczenie na trening mięśni brzucha. To ćwiczenie można wykonać bez ciężarków, ale jeśli je masz, użyj ich, aby pracowało całe ciało.
  5. Wiosłowanie – wioślarstwo to trening całego ciała, który ćwiczy nogi, ramiona, plecy i mięśnie brzucha. Ten rodzaj aktywności spala więcej kalorii na minutę niż bieganie czy jazda na rowerze. To sprawia, że ​​jest to świetna opcja na odchudzanie i silne mięśnie.

Akcesoria do ćwiczeń na płaski brzuch

Oto niektóre z akcesoriów, których możesz użyć do ćwiczeń na płaski brzuch.

  • Koło do ćwiczeń (AB Wheel) – to przydatne akcesorium do ćwiczeń na płaski brzuch. Ten sprzęt służy do wzmocnienia mięśni rdzenia, a także poprawy równowagi.
  • Drążek do podciągania — drążek to świetny sposób na zwiększenie intensywności treningu brzucha. Pozwala to na trening z własną masą ciała, a to sprawia, że trening będzie bardziej intensywny.
  • Gumy oporowe (Miniband, Powerband) – to kolejne akcesoria, które można wykorzystać do ćwiczeń mięśni brzucha i innych ćwiczeń angażujących inne partie ciała. Ćwiczenia oporowe pomagają wzmocnić całe ciało.

Najczęstsze mity na temat płaskiego brzucha

„Im więcej brzuszków tym bardziej płaski brzuch” — Brzuszki mogą pomóc wzmocnić mięśnie brzucha i pleców, ale nie spalą tłuszczu z tych partii ciała. Aby to osiągnąć, musisz mieć ujemny bilans kaloryczny i wykonywać więcej różnego rodzaju ćwiczeń, parę razy w tygodniu. Najważniejsza jest regularność.

„Węglowodany są twoim największym wrogiem” — Wiele osób uważa, że ​​spożywanie węglowodanów spowoduje oponkę na brzuchu. Zakładają, że jeśli wykluczą węglowodany ze swojej diety, stracą na wadze i będą mieli płaski brzuch. Prawdą jest, że ograniczenie przetworzonej żywności, która często zawiera wysoki poziom cukru i sodu, może pomóc w odchudzaniu. Węglowodany są nadal ważną częścią zdrowej diety — zwłaszcza jeśli regularnie ćwiczysz.

„Najlepszym sposobem na płaski brzuch jest głód” — Ten mit zakłada, że ​​jeśli jesz mniej jedzenia, Twoje ciało wykorzysta zgromadzoną energię (tłuszcz) jako paliwo i spali nadmiar tłuszczu w okolicy talii. Niestety tak to nie działa! Kiedy zbyt mocno ograniczamy naszą dietę, nasze ciała przechodzą w „tryb głodu”, co oznacza, że ​​nasz metabolizm drastycznie spowalnia i uniemożliwia nam szybką lub łatwą utratę wagi. Głodzenie się jest niebezpieczne dla zdrowia! Jeżeli nie wiemy jakie mamy zapotrzebowanie kaloryczne lub jak zacząć zdrowo jeść, warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą, dietetykiem.

Trening EMS na płaski brzuch

Trening EMS stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny ze względu na rosnącą liczbę osób, które chcą schudnąć i poprawić swój wygląd fizyczny. Trening mięśni brzucha przy użyciu EMS pomaga spalić tłuszcz, jednocześnie wzmacniając mięśnie brzucha. Badania wykazały, że EMS może zwiększyć siłę mięśni nawet o 50% już po 10 minutach stosowania. Oznacza to, że uzyskanie wyników zajmuje mniej czasu i wysiłku niż w przypadku innych form ćwiczeń.

Wszechstronność EMS pozwala na wiele różnych rodzajów treningów. Jeżeli zależy Ci na płaskim brzuchu, umów się na konsultację z naszym trenerem i trening próbny EMS. Pomoże on ustalić Twój plan treningowy oraz odpowie na wszystkie nurtujące pytania.