fbpx

Jak spalić tłuszcz?

Spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha jest celem każdej osoby, która chce schudnąć. Bardzo ważne jest, by każda osoba której BMI jest zbyt wysokie albo po prostu postawiła sobie za cel zmniejszenie obwodów zrozumiała, że jedyną prowadzącą do tego drogą jest połączenie odpowiedniego zestawu ćwiczeń wraz z dobrze zbilansowaną dietą. Postępując w ten sposób zafundujemy sobie redukcję tkanki tłuszczowej brzucha, jak i innych partii ciała, a cały nasz organizm zyska zarówno zewnętrznie, wyglądając atrakcyjne oraz wewnętrznie, aktywność i odpowiednia dieta sprawią, że będziemy czuli się rewelacyjnie. Jak spalić tłuszcz? Jak skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Czym jest tkanka tłuszczowa?

Każdy nas rodząc się ma już na sobie tkankę tłuszczową, uśredniając, u zdrowego noworodka jest to około 13% jego masy ciała. Fizjologicznie odsetek ten zwiększa się do ukończenia przez dziecko roku do około 25%. Im jesteśmy starsi, tym optymalna zawartość tkanki tłuszczowej zmienia się, jednak bardzo ważne jest to, by jej poziom utrzymywała się w odpowiednich do płci i wieku normach. Nie powinno jej być zbyt mało ani zbyt dużo, zdecydowanie jednak więcej kłopotów ze zdrowiem przynosi nadmiar tkanki tłuszczowej. U dorosłej zdrowej kobiety normą jest wynik około 25%, natomiast mężczyźni potrzebują jej znacznie mniej – od 10 do 20%. Mało kto wie, że tkanka tłuszczowa m.in. zarządza poziomem hormonów, dlatego właśnie u kobiet, u których jest jej zbyt mało często dochodzi m.in. do zatrzymania miesiączkowania – co z kolei daje sygnał, że w twoim ciele dzieje się coś złego.

Na czym polega spalanie tłuszczu z brzucha?

Każdy z nas jest inny, dotyczy to także naszej sylwetki. Część z nas zmaga się z wysoką ilością tkanki tłuszczowej w obrębie bioder i ud, jednak znaczna większość osób przyznaje się do magazynowania tłuszczu w okolicach brzucha. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, jesteś we właściwym miejscu, tutaj dowiesz się jak szybko i skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha. Spalenie tkanki tłuszczowej, w takim wypadku ma znaczenie nie tylko wizualne, warto walczyć o to, by osiągnąć prawidłową masę ciała, po to, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.

Jak spalić tłuszcz z brzucha?

To, jak spalić tłuszcz z okolic brzucha, można w zasadzie zawrzeć w dwóch podstawowych krokach – ćwiczenia w tym i te angażujące mięśnie brzucha, oraz dobrana do naszych potrzeb i preferencji dieta. Kiedy zastosujemy się do tych zasad tempo metabolizmu, czyli spalenie tłuszczu powinno znacznie się zwiększyć, tym samym rozpoczniesz swoją walkę o szczupłą sylwetkę. Wykonywanie ćwiczeń, nawet tych o wysokiej intensywności stanie się nieodłączną częścią naszego życia, podczas ich wykonywania możemy skupić się na spalaniu tłuszczu, a pozytywnym skutkiem ubocznym będzie budowanie mięśni. Regularne przeprowadzanie treningów, powoduje, że po pewnym czasie ich potrzebujemy, stają się ważnym punktem naszego tygodniowego planu.

Jaka dieta, żeby spalić tłuszcz z brzucha

Spalanie tłuszczu z brzucha to dość długotrwały proces, jednak przy dobrze dobranej diecie i planie treningowym szybciej osiągniesz wymarzone efekty. Bardzo ważne jest to, by zarówno ćwiczenia, jak i dieta były dostosowane do naszego tryby życia, czasu, jakim dysponujemy, czy naszymi preferencjami żywieniowymi. Bezwzględnie przy spaleniu tłuszczu potrzebny jest deficyt kaloryczny, który, jeżeli połączysz z treningiem takim jak: ćwiczenia siłowe, trening interwałowy może okazać się, że płaski brzuch jest już w zasięgu ręki. Bardzo ważne jest jednak, by aktywność dostosowana była do naszego stanu zdrowia, aktualnej masy ciała dlatego w tym zakresie warto zaufać specjalistom, którzy dostosują nasz plan treningowy i pomogą nie tylko szybko spalić tłuszcz, ale zrobić to zdrowo.

Odchudzanie – co oprócz diety i ćwiczeń jest istotne?

Kiedy chcemy pozbyć się tłuszczu z brzucha, czy innych części ciała bardzo ważne jest nasze codzienne postępowanie. Nie tylko deficyt kaloryczny jest istotny, ale także to, co jemyNajlepszą metodą jest eliminacja węglowodanów. Należy pamiętać, że to nie tłuszcz, jak często słyszymy podczas powtarzania tego mitu żywieniowego, odpowiada za otyłość, najczęściej winne temu są cukry. Odchudzanie powinieneś więc zacząć od zrewidowania swojego menu, które w głównej mierze odpowiada za m.in. przemianę materii. Dieta bogata w tłuszcze i błonnik (którego dużą zawartość ma np. siemię lniane), jest dla organizmu najlepsza. Bardzo ważny jest też odpoczynek – zbyt mała ilość snu, częste zmiany rytmu dobowego, zaburzają wiele funkcji w organizmie. Najlepiej więc skorzystaj z porad dietetyka w zakresie żywienia, by zapewnić uczucie sytości oraz dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a także wysypiaj się, ponieważ brak snu źle wpływa na niemal każdy aspekt naszego funkcjonowania.

Jaki rodzaj aktywności fizycznej sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej?

Trening interwałowy pozytywnie wpływa na szeroko pojęty proces spalania tłuszczu. Interwały, czyli intensywny trening całego ciała, przyśpiesza spalanie kalorii. Tutaj chodzi o wykonywanie ćwiczeń o dużej intensywności, przeplatanych krótkim odpoczynkiem, po to, by spalanie tłuszczu było było jak największe. Interwały są bardzo skuteczne podczas drogi do wymarzonej sylwetki, zbędny tłuszcz na naszym ciele, w tym także i z brzucha będzie szybko znikał.

Chcesz spalić tłuszcz z brzucha? Poznaj trening EMS!

Jeżeli chcesz spalić tłuszcz z brzucha i decydujesz się na ćwiczenia, pamiętaj, że bardzo ważna jest systematyczność. Dlatego na początku określ ile razy w ciągu tygodnia będziesz w stanie ćwiczyć. Kiedy nie dysponujesz zbyt dużą ilością czasu, zależy ci na redukcji tłuszczu w okolicach pasa, zainteresuj się treningiem EMS, który rewelacyjnie wspomaga spalanie tłuszczu, pomaga też wyćwiczyć mięśnie brzucha, a to wszystko z niewielką częstotliwością. Uzyskanie widocznych efektów, jest możliwe już przy dwudziestu minutach treningów EMS tygodniowo, które odpowiadają ponad dwóm godzinom tradycyjnego, intensywnego wysiłku.

Jak trening EMS pomaga spalić tłuszcz?

Uzupełnieniem stosowania diety powinien być trening, najlepiej interwał oparty na najwyższej efektywności, dla twojego organizmu – wyszczuplenie brzucha jest widoczne szybko. Nie chodzi tu o ćwiczenia z dużym ciężarem, tylko o interwał siłowy, który wykazuje bardzo dużą efektywność dla redukcji tłuszczu z brzucha. Mowa tu o ćwiczeniach wielostawowych, czyli takich, które angażują bardzo wiele mięśni i stawów, dodatkowo wspomagają bardzo skutecznie spalanie tłuszczu.

Na czym polega trening EMS?

Elektrostymulacja mięśni jaka ma miejsce podczas ćwiczeń EMS to rewolucja, jeżeli chodzi o trening. Jest to połączenie treningu z fizjoterapeutycznym pobudzeniem mięśni, przeprowadzane technologią elektrostymulacyjną. Co ważne, w tym przypadku, odwrotnie niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń z względnie dużym ciężarem, nie ma mowy o obciążeniu stawów. Stwarza to możliwość przeprowadzenia skutecznych zajęć sportowych dla osób, które ze względu na stawy musiały z nich zrezygnować. Największą zaletą EMS jest możliwość pozb ycia się tłuszczu z brzucha przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku. Ten trening powoduje, że zmiany w naszym organizmie są widoczne szybko – można powiedzieć, że pierwsze efekty będą zauważalne już po 10 spotkaniach.

Nad bezpieczeństwem przeprowadzanego treningu czuwa wykwalifikowany trener, który dostosowuje plan treningowy do twoich indywidualnych potrzeb. Ćwiczenia ustalane są w zależności od potrzeb, tak by jak najlepiej spalać tłuszcz z brzucha, czy z innych problematycznych partii ciała. Uwierz w siebie, zadbaj o siebie, ponieważ zdrowe ciało to także zdecydowanie lepsze samopoczucie, a uwolnione dzięki treningom endorfiny napędzają pozytywnie do działania także w innych sferach życia.