fbpx

Efekty ćwiczeń EMS – jak szybko można je zauważyć?

Trening EMS to dobry sposób na poprawę kondycji mięśni, ujędrnienie ciała oraz smukłą talię. EMS to trening całego ciała, który między innymi wspomaga utratę tkanki tłuszczowej, zwiększa siłę fizyczną, prowadzi do rozbudowy masy mięśniowej, a także jest pomocy dla osób z problemami ortopedycznymi. Co więcej, efekty widoczne są w krótkim czasie. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czym dokładnie jest EMS i jakie są rezultaty elektrostymulacji, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Elektrostymulacja EMS – efekty

Stosowanie elektrostymulacji podczas aktywności fizycznej, pozwala zredukować tkankę tłuszczową, wyrzeźbić mięśnie brzucha, zwalczyć cellulit i wpłynąć pozytywnie na ogólną sprawność fizyczną organizmu. Jeśli mimo wielu godzin spędzonych w klubach fitness i na siłowni nie widzisz efektów, elektrostymulacja przyniesie pozytywne skutki i upragnioną masę mięśniową. Efekty EMS to zarówno spalanie tkanki tłuszczowej, uwidocznienie mięśni brzucha, podniesienie pośladków, oraz jędrna i gładka skóra. Wykonujesz mało efektywne ćwiczenia w celu podniesienia pośladków? Spróbuj EMS!

Ile treningów należy wykonać, aby zobaczyć pierwsze efekty?

Zrównoważona dieta, właściwe uzupełnianie mikro składników i treningi pod okiem profesjonalistów sprawią, że szybko dostrzeżesz rezultaty! Zgodnie z badaniami, już po 3 sesjach treningowych zobaczysz pierwsze efekty. Wystarczy tylko 20 minut, raz w tygodniu. Ważne, aby trening wykonywać na profesjonalnym sprzęcie. Sprzęty do elektrostymulacji w warunkach domowych posiadają mniejszą ilość elektrod, co wpływa na gorsze wyniki.

Elektrostymulacja mięśni – jak to działa?

Trening z elektryczną stymulacją mięśni, wykorzystuje układ nerwowy organizmu, aktywując tkankę mięśniową. Wszystko przy pomocy elektrycznych impulsów. Impulsy te są o niskiej częstotliwości, co sprawia, że są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przekazywane impulsy, powodują skurcze mięśni jak przy okazji tradycyjnych ćwiczeń fizycznych. Kluczową różnicą, w stosunku do konwencjonalnych metod treningowych jest to, że stymulacja elektryczna pozwala na aktywację większej liczby włókien mięśniowych. Krótko mówiąc, zabieg elektrostymulacji powoduje, że więcej mięśni pracuje. Intensywność tego efektu, można kontrolować poprzez regulację natężenia impulsów elektrycznych oraz wykonywanych ćwiczeń. Kontrolowane impulsy nerwowe są efektywniejsze niż naturalny wysiłek fizyczny.

Jak wygląda trening EMS?

EMS polega na wykonywaniu treningu z dodatkową elektrostymulacją mięśni. Podczas treningu wykonujesz standardowe, podstawowe ćwiczenia takie jak przysiady, wykroki, czy też odwodzenie. Kiedy Ty wykonujesz dobrze znane ćwiczenia, elektrostymulacja mięśni wzmacnia ich efekt. Trening EMS jest lepszą wersją treningu siłowego. Elektrostymulator mięśni, skraca czas treningu. 20 minut – tyle potrzebujesz, aby wykonać pełnowartościowy trening siłowy.

Sprzęt podczas treningów EMS.

Trening EMS odbywa się bez sprzętu siłowego takiego jak hantle, sztangi, czy też ciężary. Powyższe zmniejsza ryzyko kontuzji oraz urazów. Nie musisz także zaopatrywać się w specjalny sportowy strój. Urządzenia stosowane w EMS to kombinezon/kamizelka, wyposażona w elektrody do elektrostymulacji mięśni.

Aktywność fizyczna z wykorzystaniem elektrostymulacji znana jest od wieków. Początkowo wykorzystywano do tego elektrody samoprzylepne, umieszczane na różnych częściach ciała. Dziś, profesjonalne elektrostymulatory spotykane w klubach fitness w niczym nie przypominają swoich pierwowzorów.

EMS – przeciwwskazania

Ogólnie rzecz biorąc, elektrostymulacja pracy mięśni jest bezpieczna. Mechanizm elektrostymulacji w EMS jest taki sam, jak w Twoim ciele. System nerwowy przekazuje impuls elektryczny angażując do pracy mięśnie. Jedyna różnica polega na tym, że sygnał elektryczny, który powoduje skurcz mięśni, jest dostarczany z zewnątrz. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą m.in.:

  • metalowe implanty,
  • choroby neuronowe,
  • niedawne operacje,
  • cukrzyca,
  • ciąża.

Link do pełnej listy znajdziesz na naszej stronie w zakładce „Przeciwwskazania”.

Czy ćwiczenia EMS działają na całe ciało?

Elektrostymulacja działa kompleksowo na cały organizm. Poprzez elektrostymulację angażujesz aż do 90% włókien mięśniowych! Warto wiedzieć, że tradycyjna aktywność fizyczna angażuje ich znacznie mniej. EMS działa na całe ciało to powoduje wzrost wytrzymałości, siły oraz stabilizacji. Kompleksowość treningów EMS sprawiła, że są one chętnie wykorzystywane także w zakładach rehabilitacji dla wzmocnienia mięśni całego ciała. Zabiegi elektrostymulacji nie tylko stosowane są w czasie walki o utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, ale także w przypadku zaniku mięśni oraz bólu różnego pochodzenia.

Czy treningi EMS są bolesne?

Jeśli chcesz rozbudować mięśnie przy pomocy EMS, ale obawiasz się, że ćwiczenia te są bolesne, możesz spokojnie rozpocząć treningi! Stymulacja mięśni tego rodzaju jest całkowicie bezbolesna. Co najwyżej możesz odczuwać delikatne mrowienie, które nie wpływa na komfort zajęć. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę fakt, iż nowe technologie wymusiły na konstruktorach poprawę działań elektrostymulatorów. Dzięki temu ćwiczenia są efektywne i komfortowe.

EMS – sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

Tak! Elektrostymulacja sprawia, że podczas treningu spalisz, aż do 1200 kcal! Brzmi świetnie prawda? Wystarczy 20 minut, aby redukcja tkanki tłuszczowej była skuteczna. To jednak nie wszystko. Trening EMS sprawia, że organizm zmuszany jest do wysiłki wysokiej intensywności. Wykorzystanie elektrostymulacji znacznie podkręca metabolizm, co wpływa pozytywnie na spalanie i redukcję tkanki tłuszczowej na długo po treningu. Co więcej, impuls pobudzający mięśnie działa także na oporne mięśnie głębokie. Efekty EMS w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej będą większe, gdy zachowany zostanie lekko ujemny bilans kaloryczny i racjonalne odżywianie. Smukła sylwetka to Twoje marzenie? Z pomocą elektrod osiągniesz najlepsze efekty!

EMS – mięśnie brzucha o jakich marzysz

O płaski brzuch warto zadbać nie tylko za sprawą prawidłowego bilansu kalorycznego i treningów cardio. Elektrostymulator mięśni brzucha sprawi, że w krótkim czasie dostrzeżesz zarys mięśni, o których istnieniu prawdopodobnie nie wiedziałeś. Elektrostymulacja brzucha skupia się na włóknach mięśniowych w tym rejonie, co sprzyja w walce o płaski brzuch. Pamiętaj, że brzuch to jeden z najcięższych obszarów do wypracowania. Stosowaniu elektrostymulacji mięśni brzucha sprzyja systematyczność i odpowiednia dieta.

Porozmawiaj z naszym trenerem na temat ćwiczeń EMS i ich efektów

Jeśli nadal masz pytania odnośnie EMS i efektów koniecznie porozmawiaj z naszym trenerem! Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w walce o sylwetkę marzeń.